(Χ)ορταστικό ματς στο «Γ. Μητσιμπόνας Α’»

Ένα συναρπαστικό ματς χωρίς νικητή διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Κεραυνό Δρυμού.

Αναμέτρηση που δεν είχε νικητή, είχε όμως τέσσερα γκολ (2 – 2) και έντονο ενδιαφέρον για τη πρεμιέρα του 1ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας του Νομού μας.

Τόσο το συγκρότημα του Χρήστου Γκάτα όσο και η ομάδα του Κώστα Καζάκη έφυγαν από το γήπεδο με τον βαθμό ωστόσο αποκόμισαν θετικά στοιχεία για τη συνέχεια και σίγουρα φουλ όρεξη ενόψει και της νέας ποδοσφαιρικής σεζόν που μόλις ξεκίνησε!

Ο Δημήτρης Γκόγκουρας έφθασε πολύ κοντά στο γκολ για τους γηπεδούχους και κόντρα στη πρώην του ομάδα, ωστόσο ο Καραγκιόζης πρόλαβε κι έδιωξε τη μπάλα πάνω στη γραμμή, φάση που καταγράφτηκε στο 41ο λεπτό του αγώνα.

Με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, ο Παναγιώτου σούταρε από θέση βολής και σημείωσε ένα όμορφο γκολ για το 0 – 1 κι ενώ μόλις είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή!

Ο Κεραυνός Δρυμού μάλιστα πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 65′. Συγκεκριμένα, ο Δαχλύθρας έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Παναγιώτου σημείωσε τόσο το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι όσο και για την ομάδα του Κώστα Καζάκη.

Οκτώ λεπτά μετά, η ΑΕΛ αντέδρασε και μείωσε σε 1 – 2 με τη κοντινή προβολή του Γιαννακού ύστερα από εκτέλεση κόρνερ για τους γηπεδούχους.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι κατάφεραν προς το φινάλε του αγώνα και στο 87′ να φέρει το ματς στα ίσια με τον Αλέξη Τσιούτσα να χρίζεται σκόρερ. Ο δυναμικός επιθετικός με κοντινό πλασέ κέρδισε τον πορτιέρο του Δρυμού, Λικάι και το 2 – 2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΛ (Χρήστος Γκάτας): Αθανασόπουλους, Χονδής (65′ Κωστόπουλος), Γουκίδης (65′ Τάτσης), Μπόρος, Ράπτης, Πολύζος, Γιαννακός (81′ Ματράκης), Τσούπρος (70′ Μακροβασίλης), Τσιούτσας, Χουλιαρόπουλος, Γκόγκουρας.

Κεραυνός Δρυμού (Κώστας Καζάκης): Λικάι, Δαχλίθρας, Μητούλας, Καραγκιόζης, Κατσιαμήτας, Ζιαγκλαβός, Καρακώστας, Λιούρας, Γκαντούνας Ν. (46′ Παναγιώτου), Κόγιος (72′ Καϊμακάμης), Λαγιόκαπας (87′ Μίχης).