(Χ)ορταστικό ματς στο Δασοχώρι

Ένα συναρπαστικό ματς διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο του Δασοχωρίου, με την ομώνυμη ομάδα να υποδέχεται τον Ροδιακό στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας…

Ο Ροδιακός ήταν αυτός που κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Πατρίκο στο 11ο λεπτό. Η απάντηση για το Δασοχώρι όμως ήρθε στο πρώτο μέρος. Ο Τανάγιας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 1 – 1 τρία λεπτά μετά.

Ενώ την ανατροπή ολοκλήρωσε λίγο αργότερα στο 40′ το Δασοχώρι. Ο Ζιώγας, έβγαλε τη σέντρα, η μπάλα κόντραρε στον Μπουζούκα και κατέληξε στα δίχτυα με το 2 – 1 να είναι γεγονός.

Στη συνέχεια του ματς και στο 76′, ο Γαλάρας έφερε το ματς και πάλι στα ίσια για το 2 – 2, για να έρθει ο Καραγιάννης στο 85′ να σκοράρει για το 3 – 2, που αυτόματα ο ίδιος παίκτης αντίκρισε και τη κόκκινη κάρτα από τον κ. Γκόγκο.

Η νέα ισοφάριση του σκορ και το τελικό 3 – 3 για την ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη ήρθε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Παπαγεωργίου που σκόραρε και ο Ροδιακός κατάφερε να φύγει από το Δασοχώρι με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Παπανικολάου Θ., Παπανικολάου Ο., Ήσυχος, Φραγκογούλας, Κουρουτσάλης, Σακελλαρίου (5′ Δάμτσας (82′ λ.τ. Τσεκούρας)), Ζιώγας, Τανάιας (52′ Κόκκινος), Καραμπλής (52′ Καραγιάννης), Καρυώτης, Παπανικολάου Β..

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Χαλκιάς, Φούντας, Μπουζούκας Θ.,  Τσιρόπουλος, Παπαγεωργίου, Μπαλκούρας, Λέκα, Πατρίκου, Γαλάρας, Μπέλτσιος, Μπουζούκας Λ.