(Χ)ωρίς νικητή στη Μελιβοία…

Με το τελικό σκορ (1 – 1) Φιλοκτήτης Μελιβοίας και Ιπποκράτης πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας στο μεταξύ τους παιχνίδι για τη 14η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Νίκου Παπανικολάου έφθασε τους δέκα εννέα βαθμούς, ενώ το σύνολο του Θανάση Κολονιώτη έφθασε τους δέκα τέσσερις βαθμούς μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Άρης Καπετάνιος έβαλε σε θέση οδηγού στο σκορ τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας, ενώ ο Ιπποκράτης ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Νίκου Μαραμή με σουτ από θέση βολής ύστερα από σέντρα του Ότι Φραχόλι.

Ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας είχε και δύο δοκάρια σε προσπάθειες των Μιχάλη Παπαρίζο (40′) και Άρη Καπετάνιου (84′)…

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Δούνιας, Πασιάς Π., Πασιάς Δ., Παπαρίζος Μ., Παπαρίζος Ρ., Γκουντάρας (60′ Πλατσάς), Λαδάς, Καπετάνιος, Μαλλιάρας, Ντούμος, Μυλωνάς (60′ Κουβαράς).

Ιπποκράτης (Θανάσης Κολονιώτης): Μπίτρας, Μαραμής, Κουταλιάς (82′ Γιαννίκης), Μπλέρο, Μονάντερος, Τσακουρίδης, Φραχόλι Ότ., Μπλάνας, Μπούζο, Φραχόλι Ρ., Διαμάντης (64′ Παπανικολάου).