«Χ»ωρίς νικητή…

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Προμηθέας και Αμπελόκηποι, καθώς έμειναν στο 1 – 1 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που εκμεταλλεύτηκαν πρώτοι τις ευκαιρίες τους και ευτύχησαν από πολύ νωρίς να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Πριν καν τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα και πιο συγκεκριμένα μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μακρής βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και δεν αστόχησε για το 0 – 1.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και ενώ είχαμε μπει στο τελευταίο εικοσάλεπτο του παιχνιδιού, ο Προμηθέας κατάφερε να βρει το γκολ που θα επανέφερε τις ισορροπίες στο ματς. Πιο συγκεκριμένα, ήταν το 74ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Σεΐζης Σ. από θέση βολής δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ και ισοφάρισε σε 1 – 1. Ενώ προηγουμένως, στο 50′ είχαν προειδοποιήσει με σουτ του Ραπτοτάσιου που χτύπησε στο δοκάρι.

Στα τελευταία λεπτά οι δύο ομάδες προσπάθησαν να δημιουργήσουν κάποιες φάσεις για να πάρουν τη νίκη, όμως το γκολ δεν ήρθε για καμία από τις δύο πλευρές. Έτσι μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας με 1 – 1.