«Όλα τα λεφτά» το ντέρμπι Φαλανιακός – Δωτιέας Αγιάς!

Το ερχόμενο διήμερο (30-31/10) διεξάγεται η 5η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας!

Και αυτό διότι, ένα παιχνίδι θα γίνει το μεσημέρι του Σαββάτου (16:00) και τα υπόλοιπα οκτώ ματς για την 5η «στροφή» του πρωταθλήματος θα διεξαχθούν το μεσημέρι της Κυριακής (31/10) με ώρα έναρξης στις 15:00 το μεσημέρι.

Όλα τα βλέμματα πέφτουν στο ντέρμπι στο γήπεδο της Γιάννουλης με τον Φαλανιακό που θα υποδεχθεί τον Δωτιέα Αγιάς. Δύο ομάδες που έχουν θέσει υψηλά τον πήχη για τη φετινή αγωνιστική περίοδο και θέλουν την άνοδο στη Γ’ Εθνική κατηγορία!

Αρχικά, στο γήπεδο της Ροδιάς το μεσημέρι του Σαββάτου (16:00) ο Αμπελωνιακός θα υποδεχθεί την Δόξα Βλαχογιαννίου, ενώ τη Κυριακή στις 15:00 θα γίνει η σέντρα.

Έτσι, στο Αργυροπούλι η Δόξα θα αναμετρηθεί με τον Όλυμπο Γόννων, ενώ στο Αβέρωφ θα γίνει μία λαρισινή «μάχη» με την ομάδα του Πύρρου.

Στο γήπεδο της Αμπελιάς, η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τη Δήμητρα Γιάννουλης, ενώ η Αστραπή Ν. Πολιτείας θα παίξει εντός έδρας με τον Παναγροτικό Νίκαιας.

Στην Γιάννουλη αναμένεται να διεξαχθεί το ντέρμπι της αγωνιστικής και ίσως της χρονιάς ανάμεσα σε Φαλανιακό και Δωτιέα Αγιάς, ενώ στο Δαμάσι ο Δαμασιακός θα φιλοξενήσει τον Αχιλλέα Φαρσάλων.

Στην Τσαριτσάνη, ο Οικονόμος θα αγωνιστεί με αντίπαλο το Μαυροβούνι, ενώ τέλος, στο γήπεδο του Δασοχωρίου ο Σμόλικας θα αντιμετωπίσει το Κιλελέρ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής:

Αμπελωνιακός 30/10 Βλαχογιάννι
Αργυροπούλι 31/10 Γόννοι
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 31/10 Πύρρος
Αμπελιά 31/10 Δήμητρα Γιάννουλης
Αστραπή Ν. Πολιτείας 31/10 Παναγροτικός Νίκαιας
Φαλανιακός 31/10 Δωτιέας Αγιάς
Δαμασιακός 31/10 Αχιλλέας Φαρσάλων
Οικονόμος Τσαριτσάνης 31/10 Μαυροβούνι
Σμόλικας 31/10 Κιλελέρ

Η Βαθμολογία (4η Αγωνιστική)

1. Φαλανιακός      14 – 0   12
2. Παναγροτικός Νίκαιας      12 – 2   12
3. Αχιλλέας Φαρσάλων      9 – 0   12
4. Οικονόμος Τσαριτσάνης      11 – 3   12
5. Κιλελέρ      8 – 0   12
6. Δωτιέας Αγιάς      7 – 1   12
7. Δήμητρα Γιάννουλης      3 – 3   7
8. Αμπελιά      7 – 6   5
9. Μαυροβούνι      2 – 3   5
10. Αργυροπούλι      6 – 7   4
11. Βλαχογιάννι      3 – 4   3
12. Γόννοι      3 – 8   3
13. Αμπελωνιακός      2 – 6   1
14. Δαμασιακός      3 – 12   1
15. Σμόλικας Φαλάνης      4 – 14   1
16. Πύρρος      3 – 7   0
17. Αστραπή Ν. Πολιτείας      2 – 9   0
18. ΠΑΟΛ Αβέρωφ      0 – 10   0