Όλο και πιο κοντά η Συκέα

Ο Συκέα νίκησε εντός έδρας και την Αναγέννηση Ευαγγελισμού με 3 – 0 και έκανε ένα ακόμη βήμα για την κατάκτηση της 1ης θέση του 2ου ομίλου της Γ΄ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο από τα πρώτα κιόλας λεπτά της αναμέτρησης, καταφέρνοντας μάλιστα με τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα να πάρουν “κεφάλι” στο σκορ. Όταν ο Λάμπρος Καρατζιόλης με σουτ από πλεονεκτική θέση νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 1 – 0.

Μάλιστα η Συκέα δεν έριξε τον ρυθμό της. Ούτε και ο… Λάμπρος Καρατζιόλης, ο οποίος με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ έξω από την αντίπαλη περιοχή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας στο 25′ για δεύτερη φορά, κάνοντας έτσι το 2 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε. Και οι γηπεδούχοι κατάφεραν ουσιαστικά να “κλειδώσουν” την υπόθεση νίκη. Συγκεκριμένα στο 62′ πάσα του Φώτη Κατσιγιάννη και ο Κώστας Καραλής με όμορφο σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0.

Στο 74′ τα πράγματα για τον Ευαγγελισμό έγιναν χειρότερα, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Λαυρέντης Λιούρας. Ενώ στο 81′ η Συκέα “άγγιξε” και 4ο τέρμα, όμως ο Μπλιάμπλιας σημάδεψε με σουτ το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ευαγγελισμού. Με το 3 – 0 να είναι το τελικό σκορ.

Α.Ο. Συκέας (Δημήτρης Καρατζιόλης): Λιάκος, Κατσιγιάννης Β. (55′ Καρατζιόλης Ρ.), Παλάσκας, Καρατζιόλης Δ., Τσέλιος, Ζιώζιος Ν., Καραλής Κ., Κατσιγιάννης Φ. (75′ Ζιώζιας Δ.), Μπλιάμπλιας, Καρατζιόλης Λ. (80′ Βάμπος), Χασιώτης.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χρήστος Κοτύλης): Χανανάς, Κώτυλης (70′ Βαλατσός), Χασιώτης (46′ Ρεγκιέ), Τόλιος, Φάκας, Νίχης, Καρέλας, Ντόκος Δ., Τσάτσος, Λιούρας, Πάτσι (46′ Ντόκος Ι.).