Όσο κερδίζει, ανεβαίνει ο Αστέρας Μελισσοχωρίου!

Νίκη που τον φέρνει ολοένα και πιο κοντά στις πρώτες θέσεις του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας πέτυχε ο Αστήρ Μελισσοχωρίου, κερδίζοντας με 2 – 1 στη Ραχούλα την ομώνυμη Δόξα.

Ο Αστέρας έφτασε πλέον τους 40 βαθμούς και απέχει από την 3η θέση μόλις τέσσερις βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ, το οποίο και δεν έχασαν σε κανένα σημείο του αγώνα, χάρις σε αυτογκόλ του Αντώνη Εμμανουήλ στο 24ο λεπτό.

Η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 82ο λεπτό με τον Καφαντάρη με σουτ μέσα από τη περιοχή.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Δόξας Ραχούλας, ήταν να μειώσει στο σκορ με τον Γιώργο Καραντώνη από την άσπρη «βούλα» του πέναλτι στο 90’+2′. Νωρίτερα ο κ. Χήτος υπέδειξε τη παράβαση σε χέρι του Λιάγκα.

Δόξα Ραχούλας (Γιάννης Τσαλάγγας): Αθανασόπουλος, Σταμουλάκης, Καρατζιόλης, Βλησαρούλης, Εμμανουήλ, Χασιώτης, Θεοδώρου, Καραντώνης, Καραντάνος (75′ Σαμψάρης), Σταμπολάκης, Μηταλούλης (77′ Ζίμα).

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Τζήμας, Σδράλης, Γουργιώτης (90′ Παπαϊωάννου), Κολοβός, Αβδουλάς, Σουλιώτης, Χαρούλης, Λιάγκας, Καραμάνος, Δανιλούλης (65′ Γκουντάρας), Καφαντάρης (90′ Αγγελακόπουλος).