Όχι τόσο εύκολα όσο δείχνει το σκορ, η Αναγέννηση

Αρκετά πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ του 3 – 0, κέρδισε η Αναγέννηση Φαρσάλων τον Άρη Κουλουρίου στο αναβληθέν παιχνίδι της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Το ματς έως και το 70ο λεπτό ήταν ισόπαλο στο 0 – 0, από εκεί και πέρα όμως οι γηπεδούχοι έβαλαν μπρος τις μηχανές τους και με σκόρερ τους Χριστοδούλου, Ζαγγανά και Λάμπρου, εν τέλει πανηγύρισαν το τρίποντο παραμένοντας κοντά στις τρεις προνομιούχες θέσεις όπου οδηγούν στην Α΄ τοπική κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να είχαν μειώσει σε 3 – 1 εάν ο Γκόλαντας δεν αστοχούσε στο 90′ + 2′ από τα έντεκα βήματα.

Ικανοποιητική η διαιτησία του κ. Βασιλού που είχε ως βοηθούς τους Καλφούνζτο – Ζάχο.

Οι Συνθέσεις

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Γκατζάνας, Περιτογιάννης (75′ Εσερμπέκογλου), Παλαμίδας, Μπόγκας, Τριανταφύλλου, Βότσης, Πατσιούρας, Μακρής (46′ Τράντας), Θεοχάρης Απ. (60′ Λάμπρου), Ζαγγανάς, Χριστοδούλου.

Άρης Κουλουρίου (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Παλάσκας Θ., Γκουτουμάνης, Αλεξανδρής (65′ Δέλλας), Καρλιγκιώτης Μ., Μοσχοβίτης, Θανασάρας, Κουρμπάτι, Καρλιγκιώτης Απ. (78′ Αθανασόπουλος), Γκόλαντας, Κωνσταντάς (75′ Μπουζώνας), Παλάσκας Ν.

Η Βαθμολογία (25η Αγωνιστική)

1. Αβέρωφ      69 – 21   57 *
2. Παραπόταμος      56 – 34   49
3. Ηρακλής Λάρισας       49 – 23   48
4. Ομορφοχώρι      50 – 28   47 *
5. Αναγέννηση Φαρσάλων      46 – 23   44
6. Τοξότης Λάρισας      62 – 34   43 *
7. Γλαύκη      38 – 32   39
8. Άγιοι Ανάργυροι      38 – 32   37
9. Δολιχιακός      46 – 36   36 *
10. Δαμασιακός      51 – 57   27 *
11. Δευκαλίων Κρανιάς      28 –48   26
12. Κουλούρι      30 – 45   26
13. Νίκη Νίκης      32 – 43   25
14. Βουκεφάλας      21 – 41   19
15. Ροδιακός      23 – 51   19 *
16. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας      21 – 60   13 *
17. ΠΑΕΔ Πλατυκάμπου      20 – 68   10 *

Ρεπό έχουν κάνουν Αβέρωφ, ΠΑΕΔ Πλατυκάμπου, Ομορφοχώρι, Δολιχιακός, Τοξότης Λάρισας, Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας, Ροδιακός και Δαμασιακός.

Η Επόμενη (26η) Αγωνιστική

Ηρακλής Λάρισας – Νίκη Νίκης
Δολιχιακός – Τοξότης Λάρισας
Άγιοι Ανάργυροι – Παραπόταμος
Ομορφοχώρι – Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας
Γλαύκη – Κουλούρι
Πλατύκαμπος Ροδιακός
Βουκεφάλας – Δευκαλίων Κρανιάς
Αβέρωφ – Δαμασιακός
Ρεπό: Αναγέννηση Φαρσάλων

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...