Α ΕΠΣ Λάρισας 2021 – 2022

Play Off

Η Βαθμολογία (Τελική)

1. Δωτιέας Αγιάς      77 – 19   75
2. Φαλανιακός      75 – 23   60
2. Οικονόμος Τσαριτσάνης      51 – 22   58
4. Κιλελέρ      55 – 26   52
5. Αχιλλέας Φαρσάλων      45 – 39   40
6. Παναγροτικός Νίκαιας      42 – 53   32

* Αγωνίζονται την Μεγάλη Τετάρτη.

1η Αγωνιστική

Κιλελέρ 1 – 1 Αχιλλέας Φαρσάλων
Οικονόμος Τσαριτσάνης 3 – 0 Παναγροτικός Νίκαιας
Δωτιέας Αγιάς 2 – 1 Φαλανιακός

2η Αγωνιστική

Αχιλλέας Φαρσάλων 1 – 2 Οικονόμος Τσαριτσάνης
Φαλανιακός 1 – 0 Κιλελέρ
Παναγροτικός Νίκαιας 0 – 1 Δωτιέας Αγιάς

3η Αγωνιστική

Αχιλλέας Φαρσάλων 1 – 4 Φαλανιακός
Παναγροτικός Νίκαιας 1 – 3 Κιλελέρ
Οικονόμος Τσαριτσάνης 0 – 2 Δωτιέας Αγιάς

4η Αγωνιστική

Φαλανιακός 1 – 0 Παναγροτικός Νίκαιας
Κιλελέρ 2 – 0 Οικονόμος Τσαριτσάνης
Δωτιέας Αγιάς 2 – 1 Αχιλλέας Φαρσάλων

5η Αγωνιστική

Παναγροτικός Νίκαιας 1 – 2 Αχιλλέας Φαρσάλων
Οικονόμος Τσαριτσάνης 0 – 1 Φαλανιακός
Δωτιέας Αγιάς 1 – 0 Κιλελέρ

6η Αγωνιστική

Αχιλλέας Φαρσάλων 2 – 3 Κιλελέρ
Παναγροτικός Νίκαιας 0 – 2 Οικονόμος Τσαριτσάνης
Φαλανιακός 1 – 3 Δωτιέας Αγιάς

7η Αγωνιστική

Οικονόμος Τσαριτσάνης 3 – 2 Αχιλλέας Φαρσάλων
Κιλελέρ 2 – 2 Φαλανιακός
Δωτιέας Αγιάς 6 – 1 Παναγροτικός Νίκαιας

8η Αγωνιστική

Φαλανιακός 6 – 1 Αχιλλέας Φαρσάλων
Κιλελέρ 4 – 2 Παναγροτικός Νίκαιας
Δωτιέας Αγιάς 2 – 1 Οικονόμος Τσαριτσάνης

9η Αγωνιστική

Παναγροτικός Νίκαιας 1 – 2 Φαλανιακός
Οικονόμος Τσαριτσάνης 2 – 1 Κιλελέρ
Αχιλλέας Φαρσάλων 2 – 4 Δωτιέας Αγιάς

10η Αγωνιστική

Αχιλλέας Φαρσάλων 5 – 4 Παναγροτικός Νίκαιας
Φαλανιακός 1 – 1 Οικονόμος Τσαριτσάνης
Κιλελέρ 3 – 4 Δωτιέας Αγιάς

Play Out

Η Βαθμολογία (Τελική)

1. Γόννοι      37 – 33   44
2. Μαυροβούνι      37 – 32   42
3. Σμόλικας Φαλάνης      42 – 49   42
4. Δαμασιακός      39 – 39   41
5. Δήμητρα Γιάννουλης      35 – 30   38
6. Βλαχογιάννι      40 – 41   37

————ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ————

7. Αμπελωνιακός      28 – 43   34
8. Αμπελιά      37 – 48   30
9. Αργυροπούλι      36 – 54   29
10. ΠΑΟΛ Αβέρωφ      21 – 65   14
11. Πύρρος      21 – 70   14
12. Αστραπή Ν. Πολιτείας      21 – 52   14

1η Αγωνιστική

Αβέρωφ 1 – 1 Δαμασιακός
Δήμητρα Γιάννουλης 3 – 0 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Σμόλικας Φαλάνης 1 – 4 Γόννοι
Αμπελιά 1 – 1 Πύρρος
Αργυροπούλι 3 – 1 Αμπελωνιακός
Μαυροβούνι 5 – 3 Βλαχογιάννι

2η Αγωνιστική

Δήμητρα Γιάννουλης 4 – 0 Αβέρωφ
Δαμασιακός 2 – 1 Σμόλικας Φαλάνης
Αστραπή Ν. Πολιτείας 1 – 2 Μαυροβούνι
Γόννοι 1 – 1 Αργυροπούλι
Βλαχογιάννι 1 – 2 Αμπελιά
Πύρρος 1 – 3 Αμπελωνιακός

3η Αγωνιστική

Αβέρωφ 1 – 1 Σμόλικας Φαλάνης
Μαυροβούνι 0 – 0 Δήμητρα Γιάννουλης
Αργυροπούλι 0 – 2 Δαμασιακός
Αμπελιά 1 – 3 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Πύρρος 1 – 3 Γόννοι
Αμπελωνιακός 1 – 3 Βλαχογιάννι

4η Αγωνιστική

Μαυροβούνι 2 – 1 Αβέρωφ
Σμόλικας Φαλάνης 2 – 1 Αργυοπούλι
Δήμητρα Γιάννουλης 2 – 0 Αμπελιά
Δαμασιακός 6 – 0 Πύρρος
Αστραπή Ν. Πολιτείας 0 – 1 Αμπελωνιακός
Βλαχογιάννι 0 – 1 Γόννοι

5η Αγωνιστική

Αβέρωφ 3 – 1 Αργυροπούλι
Αμπελιά 1 – 1 Μαυροβούνι
Πύρρος 0 – 2 Σμόλικας Φαλάνης
Αμπελωνιακός 1 – 0 Δήμητρα Γιάννουλης
Βλαχογιάννι 1 – 0 Δαμασιακός
Γόννοι 2 – 0 Αστραπή Ν. Πολιτείας

6η Αγωνιστική

Αμπελιά 3 – 1 Αβέρωφ
Αργυροπούλι 2 – 1 Πύρρος
Μαυροβούνι 0 – 0 Αμπελωνιακός
Σμόλικας Φαλάνης 1 – 3 Βλαχογιάννι
Δήμητρα Γιάννουλης 0 – 2 Γόννοι
Δαμασιακός 1 – 0 Αστραπή Ν. Πολιτείας

7η Αγωνιστική

Αβέρωφ 2 – 3 Πύρρος
Αμπελωνιακός 1 – 0 Αμπελιά
Βλαχογιάννι 3 – 1 Αργυροπούλι
Γόννοι 3 – 0 Μαυροβούνι
Αστραπή Ν. Πολιτείας 2 – 4 Σμόλικας Φαλάνης
Δαμασιακός 2 – 2 Δήμητρα Γιάννουλης

8η Αγωνιστική

Αμπελωνιακός 1 – 0 Αβέρωφ
Πύρρος 1 – 4 Βλαχογιάννι
Αμπελιά 1 – 2 Γόννοι
Αργυροπούλι 2 – 1 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Μαυροβούνι 1 – 1 Δαμασιακός
Σμόλικας Φαλάνης 2 – 1 Δήμητρα Γιάννουλης

9η Αγωνιστική

Αβέρωφ 0 – 1 Βλαχογιάννι
Γόννοι 4 – 0 Αμπελωνιακός
Αστραπή Ν. Πολιτείας 3 – 0 Πύρρος
Δαμασιακός 2 – 1 Αμπελιά
Δήμητρα Γιάννουλης 1 – 1 Αργυροπούλι
Σμόλικας Φαλάνης 0 – 0 Μαυροβούνι

10η Αγωνιστική

Γόννοι 2 – 0 Αβέρωφ
Βλαχογιάννι 2 – 0 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Αμπελωνιακός 4 – 3 Δαμασιακός
Πύρρος 1 – 6 Δήμητρα Γιάννουλης
Αμπελιά 2 – 3 Σμόλικας Φαλάνης
Αργυροπούλι 3 – 4 Μαυροβούνι

11η Αγωνιστική

Αστραπή Ν. Πολιτείας 3 – 0 Αβέρωφ
Δαμασιακός 2 – 2 Γόννοι
Δήμητρα Γιάννουλης 2 – 4 Βλαχογιάννι
Σμόλικας Φαλάνης 2 – 1 Αμπελωνιακός
Μαυροβούνι 3 – 0 α.α. Πύρρος
Αργυροπούλι 3 – 4 Αμπελιά

Regular Season

Η Βαθμολογία (Τελική)

1. Δωτιέας Αγιάς      50 – 9   45
2. Οικονόμος Τσαριτσάνης      37 – 10   42
3. Φαλανιακός      55 – 12   40
4. Κιλελέρ      36 – 10   38
5. Αχιλλέας Φαρσάλων      27 – 10   33
6. Παναγροτικός Νίκαιας      33 – 23   32

————-PLAY OFF/PLAY OUT————-

7. Δήμητρα Γιάννουλης      14 – 17   23
8. Δαμασιακός      17 – 26   22
9. Σμόλικας Φαλάνης      23 – 32   22
10. Μαυροβούνι      18 – 19   22
11. Αμπελιά      21 – 28   19
12. Αργυροπούλι      17 – 31   18

————ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ————

13. Αμπελωνιακός      14 – 27   15
14. Γόννοι      11 – 27   15
15. Βλαχογιάννι      15 – 27   13
16. Πύρρος      12 – 35   10
17. ΠΑΟΛ Αβέρωφ      12 – 43   9
18. Αστραπή Ν. Πολιτείας      8 – 34   5

1η Αγωνιστική

Πύρρος 0 – 2 Αχιλλέας Φαρσάλων
Βλαχογιάννι 1 – 1 Μαυροβούνι
Αμπελωνιακός 1 – 1 Σμόλικας
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 0 – 1 Οικονόμος Τσαριτσάνης
Αργυροπούλι 1 – 2 Παναγροτικός Νίκαιας
Δήμητρα Γιάννουλης 0 – 2 Δωτιέας Αγιάς
Γόννοι 0 – 1 Κιλελέρ
Αμπελιά 2 – 2 Δαμασιακός
Αστραπή Ν. Πολιτείας 0 – 3 Φαλανιακός

2η Αγωνιστική

Δήμητρα Γιάννουλης 1 – 0 Αργυροπούλι
Παναγροτικός Νίκαιας 3 – 0 Πύρρος
Δωτιέας Αγιάς 1 – 0 Βλαχογιάννι
Αχιλλέας Φαρσάλων 4 – 0 Γόννοι
Μαυροβούνι 1 – 0 Αμπελωνιακός
Κιλελέρ 3 – 0 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Σμόλικας 3 – 5 Αμπελιά
Οικονόμος Τσαριτσάνης 3 – 2 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Δαμασιακός 0 – 5 Φαλανιακός

3η Αγωνιστική

Αργυροπούλι 4 – 3 Πύρρος
Βλαχογιάννι 1 – 1 Δήμητρα Γιάννουλης
Γόννοι 1 – 3 Παναγροτικός Νίκαιας
Αμπελωνιακός 1 – 3 Δωτιέας Αγιάς
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 0 – 2 Αχιλλέας Φαρσάλων
Αμπελιά 0 – 0 Μαυροβούνι
Αστραπή Ν. Πολιτείας 0 – 2 Κιλελέρ
Φαλανιακός 4 – 0 Σμόλικας
Δαμασιακός 1 – 3 Οικονόμος Τσαριτσάνης

4η Αγωνιστική

Βλαχογιάννι 1 – 1 Αργυροπούλι
Πύρρος 0 – 2 Γόννοι
Δήμητρα Γιάννουλης 1 – 0 Αμπελωνιακός
Παναγροτικός Νίκαιας 4 – 0 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Δωτιέας Αγιάς 1 – 0 Αμπελιά
Αχιλλέας Φαρσάλων 1 – 0 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Μαυροβούνι 0 – 2 Φαλανιακός
Κιλελέρ 2 – 0 Δαμασιακός
Σμόλικας 0 – 4 Οικονόμος Τσαριτσάνης

5η Αγωνιστική

Αμπελωνιακός 0 – 0 Βλαχογιάννι
Αργυροπούλι 0 – 0 Γόννοι
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 0 – 2 Πύρρος
Αμπελιά 0 – 0 Δήμητρα Γιάννουλης
Αστραπή Ν. Πολιτείας 1 – 1 Παναγροτικός Νίκαιας
Φαλανιακός 2 – 3 Δωτιέας Αγιάς
Δαμασιακός 0 – 0 Αχιλλέας Φαρσάλων
Οικονόμος Τσαριτσάνης 4 – 1 Μαυροβούνι
Σμόλικας 1 – 3 Κιλελέρ

6η Αγωνιστική

Αμπελωνιακός 2 – 3 Αργυροπούλι
Γόννοι 1 – 0 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Βλαχογιάννι 0 – 2 Αμπελιά
Πύρρος 1 – 0 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Δήμητρα Γιάννουλης 0 – 0 Φαλανιακός
Παναγροτικός Νίκαιας 4 – 2 Δαμασιακός
Δωτιέας Αγιάς 1 – 1 Οικονόμος Τσαριτσάνης
Αχιλλέας Φαρσάλων 1 – 2 Σμόλικας Φαλάνης
Μαυροβούνι 2 – 1 Κιλελέρ

7η Αγωνιστική

Αργυροπούλι 0 – 0 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Αμπελιά 3 – 2 Αμπελωνιακός
Αστραπή Ν. Πολιτείας 2 – 2 Γόννοι
Φαλανιακός 1 – 0 Βλαχογιάννι
Δαμασιακός 1 – 0 Πύρρος
Οικονόμος Τσαριτσάνης 3 – 0 Δήμητρα Γιάννουλης
Σμόλικας Φαλάνης 1 – 2 Παναγροτικός Νίκαιας
Κιλελέρ 1 – 1 Δωτιέας Αγιάς
Μαυροβούνι 0 – 1 Αχιλλέας Φαρσάλων

8η Αγωνιστική

Αμπελιά 0 – 0 Αργυροπούλι
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 2 – 0 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Αμπελωνιακός 1 – 0 Φαλανιακός
Γόννοι 0 – 1 Δαμασιακός
Βλαχογιάννι 0 – 2 Οικονόμος Τσαριτσάνης
Πύρρος 0 – 3 Σμόλικας Φαλάνης
Δήμητρα Γιάννουλης 0 – 0 Κιλελέρ
Παναγροτικός Νίκαιας 1 – 1 Μαυροβούνι
Δωτιέας Αγιάς 1 – 0 Αχιλλέας Φαρσάλων

9η Αγωνιστική

Οικονόμος Τσαριτσάνης 2 – 0 Αμπελωνιακός
Φαλανιακός 7 – 1 Αμπελιά
Δαμασιακός 3 – 0 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Αργυροπούλι 3 – 0 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Σμόλικας Φαλάνης 1 – 0 Γόννοι
Κιλελέρ 5 – 0 Βλαχογιάννι
Μαυροβούνι 2 – 0 Πύρρος
Αχιλλέας Φαρσάλων 3 – 1 Δήμητρα Γιάννουλης
Δωτιέας Αγιάς 3 – 2 Παναγροτικός Νίκαιας

10η Αγωνιστική

Φαλανιακός 5 – 0 Αργυροπούλι
Αστραπή Ν. Πολιτείας 0 – 2 Δαμασιακός
Αμπελιά 0 – 1 Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 0 – 3 Σμόλικας Φαλάνης
Αμπελωνιακός 1 – 1 Κιλελέρ
Γόννοι 0 – 3 Μαυροβούνι
Βλαχογιάννι 0 – 3 Αχιλλέας Φαρσάλων
Πύρρος 1 – 1 Δωτιέας Αγιάς
Παναγροτικός Νίκαιας 1 – 1 Δήμητρα Γιάννουλης

11η Αγωνιστική

Αργυροπούλι 3 – 0 Δαμασιακός
Οικονόμος Τσαριτσάνης 2 – 3 Φαλανιακός
Σμόλικας Φαλάνης 1 – 0 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Κιλελέρ 4 – 1 Αμπελιά
Μαυροβούνι 2 – 2 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Αχιλλέας Φαρσάλων 4 – 0 Αμπελωνιακός
Δωτιέας Αγιάς 5 – 0 Γόννοι
Παναγροτικός Νίκαιας 2 – 1 Βλαχογιάννι
Δήμητρα Γιάννουλης 0 – 2 Πύρρος

12η Αγωνιστική

Οικονόμος Τσαριτσάνης 3 – 0 Αργυροπούλι
Δαμασιακός 3 – 2 Σμόλικας Φαλάνης
Φαλανιακός 2 – 3 Κιλελέρ
Αστραπή Ν. Πολιτείας 0 – 1 Μαυροβούνι
Αμπελιά 0 – 1 Αχιλλέας Φαρσάλων
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 1 – 8 Δωτιέας Αγιάς
Αμπελωνιακός 0 – 4 Παναγροτικός Νίκαιας
Γόννοι 1 – 2 Δήμητρα Γιάννουλης
Πύρρος 0 – 3 Βλαχογιάννι

13η Αγωνιστική

Πύρρος 0 – 1 Αμπελωνιακός
Βλαχογιάννι 1 – 1 Γόννοι
Αργυροπούλι 0 – 0 Σμόλικας
Κιλελέρ 1 – 1 Οικονόμος Τσαριτσάνης
Μαυροβούνι 0 – 0 Δαμασιακός
Αχιλλέας Φαρσάλων 0 – 2 Φαλανιακός
Δωτιέας Αγιάς 4 – 0 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Παναγροτικός Νίκαιας 1 – 0 Αμπελιά
Δήμητρα Γιάννουλης 2 – 1 ΠΑΟΛ Αβέρωφ

14η Αγωνιστική

Κιλελέρ 3 – 0 Αργυροπούλι
Σμόλικας Φαλάνης 2 – 1 Μαυροβούνι
Οικονόμος Τσαριτσάνης 2 – 0 Αχιλλέας Φαρσάλων
Δαμασιακός 0 – 3 Δωτιέας Αγιάς
Φαλανιακός 7 – 1 Παναγροτικός Νίκαιας
Αστραπή Ν. Πολιτείας 0 – 2 Δήμητρα Γιάννουλης
Αμπελιά 3 – 2 Πύρρος
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 2 – 2 Βλαχογιάννι
Γόννοι 1 – 0 Αμπελωνιακός

15η Αγωνιστική

Αργυροπούλι 1 – 1 Μαυροβούνι
Αχιλλέας Φαρσάλων 0 – 0 Κιλελέρ
Δωτιέας Αγιάς 5 – 0 Σμόλικας Φαλάνης
Παναγροτικός Νίκαιας 1 – 1 Οικονόμος Τσαριτσάνης
Δήμητρα Γιάννουλης 0 – 0 Δαμασιακός
Πύρρος 0 – 4 Φαλανιακός
Βλαχογιάννι 2 – 1 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Γόννοι 2 – 0 Αμπελιά
Αμπελωνιακός 3 – 1 ΠΑΟΛ Αβέρωφ

16η Αγωνιστική

Αχιλλέας Φαρσάλων 4 – 1 Αργυροπούλι
Μαυροβούνι 0 – 2 Δωτιέας Αγιάς
Κιλελέρ 2 – 0 Παναγροτικός Νίκαιας
Σμόλικας 1 – 1 Δήμητρα Γιάννουλης
Οικονόμος Τσαριτσάνης 2 – 0 Πύρρος
Δαμασιακός 2 – 1 Βλαχογιάννι
Φαλανιακός 2 – 0 Γόννοι
Αστραπή Ν. Πολιτείας 2 – 1 Αμπελωνιακός
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 2 – 1 Αμπελιά

17η Αγωνιστική

Αργυροπούλι 0 – 6 Δωτιέας Αγιάς
Παναγροτικός Νίκαιας 1 – 1 Αχιλλέας Φαρσάλων
Δήμητρα Γιάννουλης 2 – 2 Μαυροβούνι
Πύρρος 1 – 4 Κιλελέρ
Βλαχογιάννι 2 – 2 Σμόλικας Φαλάνης
Γόννοι 0 – 2 Οικονόμος Τσαριτσάνης
Αμπελωνιακός 1 – 0 Δαμασιακός
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 1 – 6 Φαλανιακός
Αμπελιά 3 – 0 Αστραπή Ν. Πολιτείας